رجمه

10 جاذبه اول لندن

 

10 جاذبۀ برتر محبوب لندن بر طبق تعداد بازدیدکنندگان در سال 2012

در زیر، پربیننده ترین جاذبه های توریستی لندن،از چشم جدید لندن تا برج تاریخی لندن، ذکر شده اند. بیشتر 10 جاذبۀ برتر لندن رایگان هستند که آنها را به مکان های به صرفه برای افزایش سطح فرهنگ تبدیل میکند –برای رزرو بازدید از بقیۀ موارد می توانید از کلیدهای زیر استفاده کنید. تاریخ را ترجیح دهید یا هنرمعاصر، آنها را در یکی از این مناطق پربازدید خواهید یافت. لیست زیر به ترتیب محبوبیت بر اساس آخرین تعداد بازدیدکنندگان است.

موزۀ بریتانیا

موزۀ بریتانیا که معروفیت جهانی دارد آثار انسان از نقاط مختلف دنیا از دوران پیش از تاریخ تا دوران معاصر را به نمایش میگذارد. برجسته ترین این آثار شامل سنگ رزتا، مجسمه های پارتنون و مومیاییهایی از مجموعۀ مصر باستان می باشد. ورود به این موزه آزاد است اما موزه های خاص نیاز به بلیط دارند.

 

تیت مدرن

تیت مدرن که به طرز باشکوهی در کرانه های رودخانۀ تیمز قرار گرفته است، موزۀ ملی بریتانیا است که آثاری از هنر مدرن و معاصر را در خود دارد. شکل منحصربفرد آن به خاطر این است که قبلا یک پست برق بوده است. دردرون آن نمایشگاههای معاصر از برجسته ترین هنرمندان از دیمین هرست تا گوگن را خواهید یافت. رستوران های گالری آن نماهای فوق العاده ای از شهر را ارائه میکنند. ورود به این موزه آزاد است.

 

گالری ملی

تاج باشکوه میدان ترافالگار، گالری ملی لندن است که فضایی وسیع آکنده از نقاشی های اروپای غربی از قرون 13 تا 19 می باشد. در این گالری هنری برجسته، آثاری را از استادانی مانند ون گوگ، داوینچی، بوتیچلی، کنستبل، رنوار، تیتیان و استابس می یابید. ورود به آن آزاد است.

 

موزۀ تاریخ طبیعی

موزۀ تاریخ طبیعی علاوه بر نمایشگاه دایمی (و دایما جذاب) دایناسور، به مجموعۀ بزرگترین، بلندترین و کمیاب ترین حیوانات خود می بالد. از وال آبی در ابعاد زنده، یک عنکبوت قدیمی 40 میلیون ساله و سالن مرکزی زیبای آن بازدید کنید. ورود به آن آزاد است اما نمایشگاههای خاص نیاز به بلیط دارند.

 

چشم لندن

چشم انرژی EDF لندن یک ویژگی عمدۀ آسمان لندن است که دارای برخی از بهترین نماها از لندن از 32 کپسول خود می باشد که هرکدام 10 تن وزن دارند و تا 25 نفر را در خود جای میدهند. برای یک تجربۀ نفس گیر سوار بر آن شوید که منظرۀ فراموش ناشدنی از بیش از 55 نقطۀ بسیار معروف لندن را فقط در 30 دقیقه به شما عرضه میکند.

 

موزۀ ویکتوریا و آلبرت

موزۀ V&A هنر و طراحی آثار شگفت انگیز دست بشر با قدمت 3000 سال از سراسط جهان را گرامی می دارد. یک گنجینۀ واقعی از آثاری که هرگز نخواهید دانست بعدیش چیست: مبلمان، نقاشی، مجسمه، آثار فلزی و منسوجات؛ این لیست ادامه دارد . . .. ورود آزاد است اما نمایشگاههای خاص نیاز به خرید بلیط دارند.

 

موزۀ علم

از آیندۀ سفرهای فضایی تا پرسیدن آن سوال دشوار "من که هستم؟"موزۀ علم مغز شما را وادار به انجام ژیمناستیک فکری استاندارد در حد المپیک میکند. پیشرفتهای علمی عمده 300 سال اخیر را ببینید، لمس کنید و تجربه کنید؛ و سینمای IMAX فوق العاده را فراموش نکنید. ورودی این موزه آزاد است اما برخی نمایشگاهها نیاز به بلیط دارند.

 

برج لندن

با یکی از عصاهای سلطنتی یومان در اطراف برج لندن که یکی از معروف ترین بناهای جهان است گردشی بکنید. تاریخ 900 سالۀ آن را به عنوان یک قصر سلطنتی، زندان و مکان اعدام، اسلحه خانه، خانۀ جواهرات و باغ وحش کشف کنید. در این برج سفیدرنگ چرخی بزنید و دزدکی وارد اتاق خواب شاه قرون وسطایی شوید و از دیدن جواهرات سلطنتی شگفت زده شوید.

 

مادام توسو

در موزۀ مادام توسو، با برخی از مشهورترین چهره های دنیا رو در رو می شوید. از شکسپیر تا لیدی گاگا چهره های تاثیرگذاری از صنعت نمایش، ورزش، سیاست و حتی چهره های سلطنتی را ملاقات میکنید. با سوین بولت فیگور بگیرید، به وان دایرکشن نزدیک شوید یا برای یک بار در زندگی مخاطب ملکه و والاحضرت قرار بگیرید.

 

موزۀ سلطنتی گرینویچ

از موزۀ دریایی ملی بازدید کنید که بزرگترین موزۀ دریایی دنیا است. از خانۀ تاریخی ملکه بازدید کنید و در رصدخانۀ سلطنتی گرینویچ در دو طرف نصف النهار مبدا بایستید و کاتی سارک معروف را کاوش کنید: اینها همگی بخشی از موزه های سلطنتی گرینویچ هستند. برخی از آنها آزاد می باشند و برخی به بلیط نیاز دارند.

/ 0 نظر / 35 بازدید